Konferenca

KAKOVOST STORITEV - kažipot za doseganje zadovoljstva javnih uslužbencev in državljanov

mag. Edita Horvat, mag. Igor Klinar, mag. Darko Krašovec, Alenka Glas, Tanja Čajavec, Mag. Rosana Šuc Ravničan, dr. Nataša Iršič Bedenik, Marko Grobelnik

DIALOG - Konferenca o dolgoročnem razvoju javnega sektorja

Konferenca odpira dialog stroke in prakse o ključnih področjih za razvoj javnega sektorja, da bo nudil zadovoljstvo svojim zaposlenim in državljanom, ki so deležni njihovih storitev. Dinamično dogajanje zadnjih desetletij je spodbudilo pričakovanja, da bodo spremembe v javnem sektorju namenjene reševanju marsikaterih problemov, ki se porajajo v tem času. Kaj lahko v vaši organizaciji uredite, da boste pripravljeni na spremenjene načine reševanja novih izzivov, ki so pred vami? Področja predavanj, kjer se naslavlja ta vprašanja, so tehnično (umetna inteligenca, kibernetska varnost), psihološko (kompetence), pravno (upravni postopek, korporacijsko pravo) ter družbeno (organizacija dela, nagrajevanje rezultatov). Gre za preplet področij, ki vplivajo na poslovanje organizacij v javnem sektorju, in predavatelji bodo pogledali tako trende razvoja na teh področjih kot rešitve, ki bi lahko zagotovile razvoj javnega sektorja v smeri doseganja zadovoljstva zaposlenih in državljanov ob zagotavljanju odgovorov na ključne izzive sodobnega sveta. Vabljeni ste, da se vključite v debato in aktivno sooblikujete zaključke konference, ki bo potekala v sodelovalnem vzdušju, ki ga spodbuja Hiša kranjskih čebel.

Vljudno vabljeni!

27.9.2024

9:00-15:00

Hiša kranjske čebele, Višnja gora

260 EUR

Za vse dodatne informacije nas pokličite na telefonsko številko (0)1/434 55 29 ali nam pišite na elektronski naslov tatjana.kert@dashofer.si. Izobraževanje lahko prilagodimo tudi vašim zaposlenim in kolegom. Kontaktirajte nas in za vas bomo pripravili individualno ponudbo strokovnega izobraževanja, ki ustreza vašim potrebam. Veselimo se sodelovanja z vami!

Pred datumom zapadlosti vam bomo poslali organizacijska navodila in račun. Cene so brez DDV. SPlošne pogoje poslovanja lahko preberete tukaj.

Iz programa seminarja

 Partnerji dogodka: Idealis - Inštitut za plače in delovna razmerja & Hiša kranjske čebele, Višnja gora (Javni zavod za kulturo in turizem
Prijetno domače Ivančna Gorica)

Idealis    

8.30 - 9.00 Prihod udeležencev

9.00 - 9.10 Jutranji pozdrav organizatorja      

9.10 - 9.45

1. POENOSTAVITEV UPRAVNIH POSTOPKOV
Predavatelj: mag. Darko Kraševec

Zakon o upravnem postopku ureja stroga postopkovna pravila, ki se jih morajo osebe, ki postopek vodijo, dosledno držati. Pa je možno ob nespremenjenih pravilih in brez okrnitve procesnih garancij strank postopek izpeljati hitreje, učinkovitejše in za stranke ceneje? Vse je odvisno od osebe, ki postopek vodi, njenega znanja in kompetenc. Kljub temu pa bi moral tudi zakonodajalec razmisliti o nekaterih zakonodajnih spremembah, ki bi zasledovale ta cilj.

9.50 - 10.25
2. UMETNA INTELIGENCA
Predavatelj: Marko Grobelnik, raziskovalec na področju umetne inteligence

Pogledali bomo, kako organizacija v javnem sektorju premisli procese z uporabo simulacije procesov. Na primer, kaj nam lahko odgovori virtualna občina?

10.25 - 11.00
3. KIBERNETSKA VARNOST - BREME ALI PRILOŽNOST?
Predavateljica: Alenka Glas, svetovalka za informacijsko varnost, ACTUAL I.T.

Ko slišimo za kibernetsko varnost, si vedno predstavljamo tiste fante s kapucami, ki delajo v polmraku – resničnem in navideznem. Kibernetska varnost je njihov problem in njihova naloga. Nam se s kibernetsko varnostjo ni treba ukvarjati, saj bodo za to poskrbeli drugi. Pa je to res? Skupaj bomo odkrili, kako kibernetska varnost naslavlja vsakogar med nami. Ugotovili bomo, kaj moramo narediti vsi in kaj vsak med nami, da bi bili procesi in podatki čim varnejši.

11.00 - 11.35
4. STE PRIPRAVLJENI NA PRIHODNOST JAVNEGA SEKTORJA?
Predavateljici: mag. Rosana Šuc Ravničan, specialistka za inovacijsko komuniciranje in trajnovativnostdr. Nataša Iršič Bedenik, strokovnjakinja za definiranje in optimizacijo procesov

Raziskovali bomo ključne kompetence, potrebne za uspešno delo v javnem sektorju v prihodnjih letih. Predavateljici bosta predstavili, kako z metodologijo Šest klobukov razmišljanja in drugimi kreativnimi tehnikami vsakoletno pristopati k tovrstnim izzivom. Na usposabljanju boste pridobili vpogled v najnovejše trende in prakse, ki bodo oblikovale prihodnost javnega sektorja. Usposabljanje bo interaktivno, z veliko priložnostmi za vprašanja in diskusijo.

11.35 - 12.15 Odmor s krajšim ogledom interaktivne razstave in predstavitev čebeljega panja

12.15 - 12.50
5.  KIBERNETSKI VITEZI, GPR GUSARJI IN DIGITALNI ČAROVNIKI: kako umetna inteligenca spreminja javni sektor?
Predavateljica: Tanja Čajavec, specializantka psihoterapije
Osredotočili se bomo na ključne izzive in priložnosti, s katerimi se sooča javni sektor na področju kibernetske varnosti, skladnosti z GDPR, digitalizacije ter uporabe umetne inteligence. Namenjeno je zaposlenim v javnem sektorju, ki želijo pridobiti celovit pregled nad temi pomembnimi področji in se seznaniti z najboljšimi praksami ter novimi tehnologijami, ki lahko izboljšajo delovanje javnih storitev.
12.50 - 13.25
6. PLAČNI SISTEM IN DELOVNA RAZMERJA OD L. 2008 DO DANES V TEORIJI IN PRAKSI
Predavateljica: mag. Edita Horvat, direktorica IDEALIS- Inštituta za plače in delovna razmerja

Prikaz nastanka plačnega sistema od leta 2008 dalje do danes, njegov prvotni namen, implementacija plačnega sistema pri proračunskih uporabnikih, izvedba skozi interventno zakonodajo, anomalije in težave plačnega sistema ter delovnih razmerij  in področne zakonodaje v praksi. Kaj sploh pomeni »enotni« plačni sistem?

13.25 - 14.00
7. PLAČNI SISTEM JAVNEGA SEKTORJA - KAKO IZ SLEPE ULICE?
Predavatelj: mag. Igor Klinar

Posledic napačne politike plač od leta 2009 dalje ni mogoče odpraviti hitro in enostavno. Predlog, ki je dostopen javnosti, ne prinaša nobenih bistvenih novosti. Za izhod iz slepe ulice je potrebna kombinacija različnih ukrepov, ustrezne plačne lestvice, načina in dinamike doseganja sprejete vrednosti plačnih razredov, na področju davkov pa zvišanje splošne olajšave za izračun dohodnine, seveda pa tudi skrajšanje delovnega časa. Predavatelj bo predstavil možne dolgoročne izhodne strategije.

14.00 - 14.30        Zaključni poudarki in nadaljnje usmeritve

Za uspešen dolgoročni razvoj javnega sektorja do leta 2035 in s tem večje kakovosti storitev je nujno pripraviti ustrezen akcijski načrt, ki mora zajemati triado ORGANIZACIJA – KADRI – PLAČE, torej vsa zgoraj predstavljena področja, ki bodo prispevala, poleg večje kakovosti storitev, tudi k bolj racionalni porabi javnih sredstev.

14.30 - Delovno kosilo z razpravo

____________________________________________________________________________________________

KOTIZACIJA

Kotizacija za udeležbo v dvorani znaša 260 EUR + DDV. Izkoristite 10% popust za prijave do vključno 25.9.2024. Drugi udeleženec iz istega podjetja ima dodatni 10% popust. 

Po opravljeni prijavi boste na email naslov prejeli potrdilo o uspešni prijavi. Ustrezen popust v skladu z datumom prijave bo upoštevan v procesu obdelave naročila ter izstavitvi računa in ob prijavi še ni viden.

V primeru nezadostnega števila prijav za udeležbo v dvorani, bo konferenca izvedena v digitalni obliki na daljavo in bo v navedenem časovnem terminu potekala preko Zoom povezave. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Kaj pridobite z udeležbo na konferenci:

  • e-gradivo v obliki PPT prosojnic (pdf),
  • strokovna mnenja in usmeritve v povezavi z individualnimi vprašanji udeležencev oz. vašo izpostavljeno dilemo (vprašanja zbiramo že vnaprej na email naslovu konference@dashofer.si),
  • druženje, povezovanje in izmenjavo idej / pogledov / dobrih praks, 
  • potrdilo o udeležbi.

Za vse dodatne informacije amo vam na voljo na telefonski številki 01/434 55 29 ali nam pišite na elektronski naslov konference@dashofer.si.

Komu je namenjen

Konferenca DIALOG  je namenjen širši javnosti, predvsem pa k udeležbi vabimo zaposlene v javnem sektorju ne glede na dejavnost, sindikate in tudi medije, da se nam pridružijo v konstruktivni razpravi.

Predavatelji

mag. Edita Horvat

v preteklosti je bila več let inšpektorica za sistem javnih uslužbencev, ima dolgoletne izkušnje v javnem sektorju na področju plač in delovnih razmerij, pogajanj s sindikati, uvajanjem plačnega sistema v javni sektor, bila pa je tudi sodnica porotnica na delovnem sodišču. Izkušnje je pridobivala tudi v gospodarstvu, in sicer na področju…

Več delavnic tega predavatelja

mag. Igor Klinar

je v obdobju od 1994 do 2001 služboval kot svetovalec predsednikov Vlade Republike Slovenije dr. Janeza Drnovška in dr. Andreja Bajuka, v nadaljevanju je bil imenovan za vodjo kabineta ministra za notranje zadeve, dr. Rada Bohinca. Svojo kariero je nadaljeval na področju plačnega sistema kot generalni direktor direktorata za plače v javnem…

Več delavnic tega predavatelja

mag. Darko Krašovec

strokovnjak na področju delovnih razmerij v teoriji in praksi, avtor komentarja Zakona o delovnih razmerjih (ZDR-1), deloval je tudi kot odvetnik in delovni sodnik. V preteklosti je opravljal funkcijo generalnega sekretarja Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter generalnega sekretarja Vlade Republike Slovenije. Vodil je mnoge…

Več delavnic tega predavatelja

Alenka Glas

Alenka Glas je pooblaščena vodilna presojevalka za sistem upravljanja informacijske varnosti (ISMS) in sistem upravljanja neprekinjenega poslovanja (BCMS) že od leta 2007. Kot predavateljica in svetovalka je izvedla veliko uspešnih konferenc, izobraževanj in projektov. Je del ekipe Actual I.T., kjer kot višja svetovalka za informacijsko varnost ter…

Več delavnic tega predavatelja

Tanja Čajavec

Tanja Čajavec je strokovnjakinja za optimizacijo in digitalizacijo procesov ter razumno prilagoditev delovnih mest. Pri svojem delu združuje znanja iz facilitacije, NLP coachinga, mentoriranja in psihoterapije. Kot svetovalka transakcijske analize se osredotoča na holističen pristop k zdravju in blaginji posameznika. Je certificirana de Bono…

Več delavnic tega predavatelja

Mag. Rosana Šuc Ravničan

specialistka za inovacijsko komuniciranje in dvig trajnovativnosti. Na svoji 20 letni poslovni poti se je specializirala za vodenje korporativnega komuniciranja in inovacijskih procesov, zlasti v kontekstu invencijsko inovacijskih dejavnosti. V zadnjih treh letih je zelo aktivna tudi na trajnostnem področju. Spodbujanje kreativnosti in trajnosti…

Več delavnic tega predavatelja

dr. Nataša Iršič Bedenik

Dr. Nataša Iršič Bedenik je strokovnjakinja za definiranje in optimizacijo procesov. S svojimi več kot dvajsetletnimi izkušnjami v vodenju proizvodnih, tehnoloških in logističnih ekip, je postala strokovnjakinja na področju izboljševanja procesov. Njena sposobnost kreativnega razmišljanja je ključnega pomena pri vodenju ekip in sprejemanju…

Več delavnic tega predavatelja

Marko Grobelnik

je raziskovalec na področju umetne inteligence (AI). Osredotočena področja strokovnega znanja so strojno učenje, podatkovno/besedilno/spletno rudarjenje, analiza omrežja, semantične tehnologije, globoko razumevanje besedila in vizualizacija podatkov. Marko sovodi Laboratorij za umetno inteligenco na Institutu Jozef Stefan, soustanovil je Unescov…

Več delavnic tega predavatelja

!ERR No images found in //img.dashofer.sk/cif_si/fotogalerie/semk046/. Images path has to be on the same server. Supported img formats: jpg, jpeg, png, gif.

Termin in kraj dogodka

27.9.2024

Hiša kranjske čebele, Višnja gora

Pred datumom zapadlosti vam bomo poslali organizacijska navodila in račun. Cene so brez DDV. SPlošne pogoje poslovanja lahko preberete tukaj.